Colaj

Colaj

vineri, 23 noiembrie 2012

Tort O.R.L.


La mulți ani Doamnei Dr.Irina Vasu!

Doamna Dr. Irina Vasu,,
medicul cel mai vizitat de către noi:))))
și din păcate și din fericire hihihi
din păcate pentru că am fost bolnăviori din fericire
că e taaare drăguță
și Gabriel a început să o îndrăgească
mult de tot:)

Din această cauză, i-am făcut o surpriză
care cred că i-a plăcuuut.
Ce să mai zic...astea sunt instrumentele pe care 
noi le-am văzut foaarte des lately :))))
linguriță, oglindă, otoscop și oglindă frontală:)
M-am documentat

Iar torturlețul a fost din blat de ciocolată
și mousse de ciocolată

Să vedem...









Cam atât...

Să vedem ce ne spun despre gust:)

Kissuri



sâmbătă, 10 noiembrie 2012

Cățeluși


La mulți ani Vlăduț Trif!

Azi nașii îl sărbătoresc pe Vlăduț,
primul anișor....
Nuuu, nu s-a născut în data de 10 nuuuu...
după cum se arată Vlăduț va avea cel puțin 2 petreceri:)
Pentru prima, va avea un tort cu
blat pandișpan cu lămâie și
crtemă cu ricotta si lămâie.

cu cățeeeei..puiuți ca și el:)

Să crești mare mare....sper să îți placă tortulețul:)












Cam asta a fost...

Așteptăm detalii, poze etc. de la sărbătorit:)

Kissuri


vineri, 9 noiembrie 2012

Pingu


La mulți ani, micului meu îngeraș Gabriel!
..de ziua numelui...:)
Este un nume  foarte important,
să îl porți cu plăcere
și să încerci să fii demn de el.
Mami și tati te iubescfoarte mult Gabriel.
Sper că ți-a plăcut surpriza :)...după fățuca ta minunată
se pare ca da:)

Noi și cu invitații lui Gabriel am gustat din acest tortuleț
din blat cu dovleac, mousse de banane și 
cremă de mascarpone..

și ne-a plăcut tuturor:)

Pingu



Papa:)...Gabriel spune ca bilutele acelea sunt papanași...
și mereu îi trebuie papanași când se uită la Pingu:)))))







Pingu family




Gabriel:)





Ce a mai rămas și se va termina cu siguranță azi:)

La mulți ani tuturor ce poartă numele de Mihai și Gabriel
și derivatele acestora:)!





duminică, 4 noiembrie 2012

Camion basculantă


La mulți ani, Ștefănuț!

A trecut mult timp de când te-am ținut în brațe:)))
Probabil că acum nu te-aș mai putea ține.
Cred ca oricum nu ai mai sta:))))

Să crești mare mare și să fii sănătos
și să o asculți pe mami:)

Sper să îți placă tortulețul
Blat pandișpan cu portocale și
cremă de vanilie cu portocale











Acesta a fost camionașul basculantă a lui Ștefan..

Așteptăm poze de la sărbătorit:)

Kissuri



Fulger McQueen


La multi ani; David!
pentru cei doi anișori ai tăi...
..o vârstă neîmblânzită...cum spune mami Sanda
iar mami Andreea e total de acord:)

David e o frumusețe de băiețel blod cu ochi albaștri:)
Încă un McQueen pentru un tânăr pasionat de Cars
David sper că ți-a plăcut mașinuța...și
aștept feedback din partea lui mami
pentru tort:)

Blat pandișpan cu cremă de mascarpone 
și mousse de fructe de pădure.







Hihihihihi...poznașă mai suntem:)

Deci, v-a plăcut?
Așteptăm și poze de la sărbătorit.

Over and out